Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Zīdainim sākas krampji, bet “ātrā palīdzība” atsakās doties uz izsaukumu

Kam ir domāta "ātrā palīdzība"?

Neatliekamā medicīniskā palīdzība atteikusies ierasties uz izsaukumu un palīdzēt zīdainim ar 39,9 grādu lielu temperatūru, kas rādījušas pamatotas bažas, ka veselības aprūpes pieejamība Latvijā drīz kļūst par lietu, kuru nevarēs atļauties visi Latvijas iedzīvotāji.

“Ātrās palīdzības” brigāde atteicās ierasties uz izsaukumu, kurā māte lūdza palīdzēt 10 mēnešu vecam zīdainim ar 39,9 grādu ķermeņa temperatūru,” portālā sudzibas.lv apgalvo bērna māte, norādot, ka mediķi lika temperatūru “sist nost” pašiem un nākošajā diena griezties pie ģimenes ārsta.

“Pat neuzklausīja, ka bērnam sākušies krampji. Bērnu slimnīcā nogādāju ar “taksi”. Jau nedēļu guļam slimnīcā ar kakla vīrusu. Ka varēja beigties viss, ja pati nebūtu nogādājusi uz slimnīcu? Kam ir domāta “ātra palīdzībai”?” sašutusi Elita.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests paziņojis, ka viņu plānos ir ierobežot mediķu izsaukumu skaitu, tādējādi no 1. jūnija nepamatota NMPD brigādes izsaukšanas maksa palielināsies par 40%, sasniedzot aptuveni 56 eiro.

Lai arī neatliekamā medicīniskā palīdzība pienākas ikvienam Latvijas iedzīvotājiem, jaunās prasības radījušas bažas, ka cilvēki turpmāk izvairīsies saukt mediķus dēļ bailēm no sekojošajām sankcijām vai atteikuma!


2,245 skatījumi

Un Tavas domas par šo?