Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Vīrietim pieprasa apmaksāt sodu, kas jau sen samaksāts

Tieslietu izpildītāji turpina pelnīt, bet vai godīgi?

Kādu vīrieti, dodoties ar auto uz CSDD, lai izietu tehnisko apskati, sagaidīja nepatīkams pārsteigums – tiesu izpildītājs licis atmaksāt parādu, kas jau sen atmaksāts, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Nepatīkams pārsteigums sagaida jaunu vīrieti, kurš ar auto dodas uz CSDD, lai savam spēkratam izietu tehnisko apskati. Aizbrauc, bet saņem atbildi, ka nekas nesanāks. Spēkratam zvērināts tiesu izpildītājs uzlicis arestu. Zvana tiesu izpildītājai, tā saka, ka nekādus apmaksātus sodus neredz.

Bet Guntis par visiem 100% ir pārliecināts, ka jau 2013. gadā sodu nomaksājis. To apliecina arī CSDD izsniegts izraksts. Tur arī spiedogs un paraksts. Nākamais solis, ar papīru jādodas uz Aizkraukli, jo parādu piedzinēja ir tur. CSDD pārstāve gan Bez Tabu apliecina, ka tiesu izpildītājiem, tāpat kā pašiem CSDD darbiniekiem, ir iespēja tiešsaistes režīmā datubāzē redzēt visus nomaksātos sodus un liegumus.

Tāpēc nav īsti skaidrs, par ko tagad liek maksāt! Ar tiesu izpildītāju sazināties neizdodas, jo viņa ir atvaļinājumā. Vēršamies Tieslietu ministrijā. Tur darbinieki sāk taujāt pēc atbildes viens pie otra, līdz noskaidrojas, ka pret vīrieti uzsāktas divas parādu piedziņas lietas. Vismaz viens parāds patiešām ir nomaksāts.

“Viņš nav samaksājis tiesu izpildītāja izdevumus. Līdz ar to viņam šobrīd paliek viens parāds pret tiesu izpildītāju, otrs – pret Nodrošinājuma valsts aģentūru,” norāda Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Irēna Kucina.

Vīrietis atminas, jā, tā ir bijis. Savulaik noķerts pie auto stūres bez “tiesībām”. Auto pirkts no metāllūžņu plača, “papīru” nav bijis. Braucamais nogādāts Nodrošinājuma valsts aģentūras stāvlaukumā, bet atgūts nav, jo nav uz vīrieša vārda. Tā tas tur arī palicis. Ja ceļu policijas uzlikto sodu vīrietis apmaksājis, kuru tiesu izpildītāja nezināmu iemeslu dēļ, arī neredzot, tad auto uzturēšanu – nē.

Tieslietu ministrija ir sazinājusies ar vīrieti un nu gaidīs, kad darbā atgriezīsies tiesu izpildītāja. Jo tikai viņa var pastāstīt, kā īsti ir ar apmaksāto sodu redzēšanu, neredzēšanu. Ministrijas pārstāve apliecina, ka ir gatava būt par vidutāju abām pusēm, lai, kā tautā saka, vilks paēdis, kaza dzīva!


3,107 skatījumi

Un Tavas domas par šo?