Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Plašas diskusijas izsauc draudze, kas pielūdz Lidojošo makaronu monstru

Makaronu gaismas sludinātāji iesūdz tiesā valsti par atteikšanos Latvijā reģistrēt draudzi

Plašas diskusijas sabiedrībā radījis atteikums reliģisko organizāciju reģistrā iekļaut Rīgas Pastafariānisma draudzi, kas vienkopus pulcē Lidojošā makaronu monstra pielūdzējus.

Kā vēsta “Latvijas avīze”, uzņēmumu reģistrs (UR) atteicies reģistrēt Rīgas pastafariānisma draudzi, kuras statūtos norādītais darbības uzdevums – “pasludināt tefteļu un makaronu gaismu”.

Draudze gan nav mierā ar atteikumu un ir iesniegusi prasību tiesā gan pret UR, gan Tieslietu ministriju (TM). TM skaidro, ka draudzes mērķis neesot nodoties minētās reliģijas piekopšanai, kādas mācības attīstībai vai dievišķas būtības slavēšanai, bet tā veicina “kritisko domāšanu”, apšaubot noteiktas vērtības un pieņēmumus.

“Draudzes reģistrācija varētu radīt naida celšanu noniecinošās attieksmes pret Latvijā jau reģistrētajām dominējošajām reliģijām dēļ,” secinājusi ministrija.

Tikmēr sociālo tīklu lietotāju domas par Lidojošo makaronu monstru atšķiras. Dažiem, šķiet, ka Latvijā nav reliģiskās brīvības, kamēr citi spriež, ka šādas reliģijas atzīšana nozīmētu, ka ikviens cilvēks var izdomāt pats savu absurdo reliģiju.


1,434 skatījumi

Un Tavas domas par šo?