Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kurš pasūtīja raidījumu par Jēkabpili? Soctīklotāji aicina Bojāru noskaidrot patiesību

Vai žurnālists mēģinās atšķetināt patiesību?

Sabiedrībā plašu sašutumu izsaucis Latvijas Televīzijas raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” veidotais sižets par Dūmu, Kadiķu un Atmodas ielu pārbūvi Jēkabpils Bebru mikrorajonā. Lai arī kopš sižeta pārraidīšanas ēterā pagājušas jau divas nedēļas, gaisā joprojām virmo runas un neizpratne par to, kāpēc LTV žurnālistu veidotais sižets ir bijis tik klaji apmelojošs un nepatiess. Vai varētu būt, ka aiz tā stāv kādas ieinteresētas personas diskreditēt pilsētas pašvaldību? Varbūt bijušais Jēkabpils mērs ar žurnālistu palīdzību vēlas pārklāt melu un viltus plīvuru pār pilsētu?

Kā zināms, 19. martā LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” demonstrēja sižetu par veiktajiem būvdarbiem Bebru mikrorajonā. Vēlāk gan, atspēkojot raidījumā minēto, pašvaldība un ceļu būvnieks veikuši arī paši savus urbumus asfaltā, kuri apliecina, ka raidījumā minētā informācija neatbilst patiesībai un objektā Bebru mikrorajonā ieklātais asfaltbetona daudzums ne tikai atbilst projektam, bet par vairākām tonnām pārsniedz sākotnēji plānoto, lai nodrošinātu tehnoloģisko prasību un normatīvu izpildi. Vēlāk to pašu apstiprināja arī Jēkabpils pilsētas dome un būvuzraugi, tādējādi apliecinot, ka sižets par objektu visdrīzāk bijusi viltus ziņa.

Ņemot vērā, ka žurnālistiem jābūt atbildīgiem par skatītājiem sniegto informāciju un tās interpretāciju, raidījuma veidotāji tiek aicināti uzņemties atbildību par pārraidīto, un izskaidrot savas tendenciozi vērtējamās darbības.

Saistībā ar sižetu plašsaziņas līdzekļos arvien populārāka kļūst versija, ka raidījuma vadītājs Guntis Bojārs, iespējams, nemaz nav zinājis, ka ar objektu Bebru mikrorajonā viss ir pilnīgā kārtībā un, visdrīzāk, viņš ticis maldināts, kā rezultāta radies bezgala tendenciozs sižets, kur sliktā gaismā parādīti ne vien tajā iesaistīties personāži, bet arīdzan paši žurnālisti, jo tagad viņiem jāatgūst sava labā slavā un jāpierāda skatītājiem, ka šī ziņa radusies pārpratuma dēļ.

Arī sociālajā tīklā “Facebook” raidījumam tiek veltīti ne mazums argumentētu pārmetumu, tostarp izskan arī prasība noskaidrot īsto patiesību. Varbūt žurnālistam Bojāram ir vērts ieklausīties šajos aicinājumos un pierādīt, ka Latvijas sabiedriskie mediji nav viltus ziņu karuselis, bet drīzāk to upuris?


12,883 skatījumi

Un Tavas domas par šo?