Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Izmanto Lāčplēša dienu, lai ietaupītu naudu uz partijas reklāmu?

Vai tiešām JKP pārstāvji neapzinās Lāčplēša dienas nozīmi?

Nedēļas nogalē ar dažādiem pasākumiem visā Latvijā, tai skaitā arī Ventspilī, plaši tika atzīmēta Lāčplēša diena.

Pieminot Latvijas Brīvības cīņu varoņus un atzīmējot neatkarīgās Latvijas valsts karaspēka uzvaru 1919. gada 11. novembrī, atbrīvojot Rīgu no fon der Golca un Bermonta-Avalova vadītajām armijām, ventspilnieki devās lāpu gājienā un ieturēja piemiņas brīdi Ventspils Meža kapos pie Baltā krusta.

Lai arī latviešu tautai 11. novembris ir nozīmīgs vēsturisks notikums, dažiem tas izvērtās par bezmaksas partijas reklāmas pasākumu.

Kā novērots, starp uguns lāpām un Latvijas karogiem uzmirdzēja arī zilais Jaunās konservatīvās partijas (JKP) karogs, kuru nesa partijas Ventspils nodaļas jaunais vadītājs Bruno Jurševics (JKP, iepriekš VL-TB/LNNK).

Lai arī pasākumā piedalījās vairāki politiķi, tai skaitā arī Ventspils mērs Aivars Lembergs, jaunais JKP Ventspils nodaļas vadītājs vienīgais uzdrošinājās Lāčplēša dienu izmantot savas partijas slavināšanai.

Šāda rīcība ļoti uzskatāmi parāda absolūtu ētikas trūkumu – pelnīt uz piemiņas pasākuma rēķina ir vairāk nekā bezkaunīgi un zemiski.

Nav šaubu, ka šāds solis tika veikts ar nolūku un tajā saskatāms īpaši savtīgs aprēķins. Galu galā bija zināms, ka Lāčplēša diena tiks plaši atspoguļota medijos, turklāt par šādu reklāmu partijai nav jāmaksā no savas kabatas. Iespējams, arī vēlme izkalpoties savas jaunās partijas vadības priekšā Jurševicu pamudināja uz tik necienīgu rīcību.

Vai tiešām JKP pārstāvji neapzinās Lāčplēša dienas nozīmi? Laikā, kad tiek godināti cilvēki, kuri cīnījušies par mūsu valsts brīvību, ir personas, kas uzdrošinās tajā iejaukt politiku un sarīkot priekšvēlēšanu kampaņu. Lielāku bezkaunību nav iespējams iedomāties – cerams, pēc šī gadījumā cilvēki rūpīgi apsvērs, vai tiekoties ar Jurševicu sniegt viņam roku vai tomēr izlikties neredzam.


1,970 skatījumi

Un Tavas domas par šo?