Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Atkal degpunktā jautājums par Saeimas deputātu skaita samazināšanu

Mazāk deputātu – kvalitatīvāks darbs?

Strauji samazinoties iedzīvotāju skaitam Latvijā, arvien biežāk sabiedrībā izskan aicinājums samazināt arī deputātu skaitu parlamentā, kas ir nemainīgs jau kopš pirmajām Saeimas vēlēšanām 1922. gadā.

Jautājums par Saeimas deputātu skaitu samazināšanu aktuāls kļuva jau 2012. gadā, kad sabiedrības iniciatīvu portālā manabalss.lv tika vākti paraksti, lai samazinātu deputātu skaitu no 100 līdz 50 deputātiem, tādējādi atsijājot it kā “nelietderīgos” Saeimas locekļus. Šādu risinājumu pirms vairāk nekā sešiem gadiem iniciatīvas autors piedāvāja krīzes pārvarēšanai un deputātu atbildības vairošanai.

Lai arī iniciatīva Saeimā netika iesniegta, sabiedrības diskusijas liecina, ka šis jautājums ik pa laikam atgūst savu aktualitāti. Taču nav daudz deputātu, kas apsvērtu iespēju mainīt esošo kārtību.

Par šo jautājumu nesen izteicies arī Ventspils mērs Aivars Lembergs, kurš vairākkārt uzsvēris, ka valsts joprojām nestrādā pie tā, lai apturētu latviešu aizbraukšanu uz ārzemēm. “Valsts pastāv tik ilgi, kamēr tās teritorijā dzīvo cilvēki un pastāv pilsoņu kopums. Kad tas izčākst, tad valsts pārstāj pastāvēt,” iepriekš publiski paudis Lembergs, norādot, ka katru gadu iedzīvotāju skaits Latvijā samazinās. Pēc viņa sacītā, valsts pa šiem gadiem joprojām nav sākusi strādāt pie tā, lai atrisinātu latviešu aizplūšanu no valsts.

Vaicāts, vai Ventspils mērs saistībā ar pieaugošo emigrāciju atbalstītu Saeimas deputātu skaitu samazināšanos, Lembergs norādījis, ka tas būtu loģisks solis.

“Iedzīvotāju skaits pret Saeimas deputātu skaitu ir mazāks. Tā kā to varētu mainīt,” izteicies Ventspils mērs. Vienlaikus viņš ir pārliecināts, ka deputāti Satversmi nemainīs un tas nenotiks.

Sabiedrība gan redz daudz priekšrocību tam, lai deputātu skaits mazinātos. Vai tiešām tas spētu panākt kvalitatīvāku darbu?


3,684 skatījumi

Un Tavas domas par šo?