Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Aicina Rīgas domi prioritizēt sabiedrisko transportu ne tikai vārdos, bet arī darbos

Prioritāte - tramvajs?

Kustība “Pilsēta cilvēkiem” sociālajā tīklā “Facebook” paudusi sašutumu par Rīgā esošajiem sastrēgumiem, aicinot prioritizēt sabiedrisko transportu ne tikai vārdos, bet arī darbos.

“Lai gan Rīgas attīstības stratēģijā skaidri un gaiši ierakstīts, ka prioritāte ir sabiedriskais transports, un tramvajs ir kā pilsētas transporta sistēmas mugurkauls, realitāte ir pretēja. Katru darbadienas rītu 1. tramvajs, kurš mēnesī pārvadā vairāk nekā miljons pasažieru, ir spiests atrasties privātā autotransporta izraisītā sastrēgumā uz Gaisa tilta. Tā rezultātā ceļš, kuru tramvajs varētu pieveikt pusminūtē, izvēršas četras minūtes garā ceļojumā

Lieki piebilst, ka vienā šādā tramvajā atrodas vairāk cilvēku nekā automašīnās uz sliedēm visa tilta garumā.

Kā būtu, ja Rīgas dome beidzot saņemtos un prioritizētu sabiedrisko transportu ne tikai vārdos, bet arī darbos? Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs intervijā pirms diviem gadiem izteicās, ka mēs dzīvojam tramvaju atdzimšanas laikā. Runāt ir viens, bet darīt cits – divu gadu laikā viņš tā arī neko tramvaju kustības uzlabošanas vārdā Rīgā nav darījis.

Šajā situācijā risinājums ir pat ļoti vienkāršs – ar ceļa zīmi “iebraukt aizliegts” jāaizliedz pa tramvaja sliedēm braukt privātajam autotransportam. Savukārt trolejbusiem un autobusiem jāļauj izmantot sliedes, lai apbrauktu sastrēgumu,” uzskata “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvji.

Foto: Rīgas satiksme


1,930 skatījumi

Un Tavas domas par šo?